Ayrıcalıklı Erişim Yönetimi

One Identity Privileged Access Management ile riski azaltan ve kullanımı kolay çözümler

İhlallerin çoğu, gizliliği ihlal edilmiş ayrıcalıklı kimlik bilgileri, önemli sistemlere ve verilere sınırsız erişim hakkı elde eden kötü niyetli kişileri içerir. Bu da kuruluşunuzun güvenliği ve uyumluluğu üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir ve aynı zamanda zayıf ayrıcalıklı erişim yönetimi uygulamalarına ışık tutabilir.

Ayrıcalıklı Erişim Yönetimi çözümleri, kritik kurumsal verilere ve uygulamalara ayrıcalıklı erişimi güvence altına alarak, kontrol ederek, izleyerek, analiz ederek ve yöneterek güvenlik risklerini azaltır ve uyum sağlamanıza yardımcı olur. Ayrıcalıklı erişim yönetimi çözümlerimiz, gerektiğinde tam kimlik bilgilerini sağlamanızı veya en az ayrıcalıklı erişim için ayrıntılı yetkilendirmeyle erişimi sınırlandırmanızı sağlar. Ayrıcalıklı etkinliklerin tamamı kaydedilir ve tüm tuş darbeleri, etkinlik ve verilerin gerçek zamanlı analizi ile kaydedilir. Bu, paylaşılan kimlik bilgilerini ortadan kaldırır ve bilinmeyen tehditleri anında tespit edip durdurabilme becerisi ile yönetici aktivitesine bireysel sorumluluk verir. Sonuç, daha yüksek güvenlik ve daha verimli yönetim ve ayrıcalıklı erişimin yönetilmesiyle daha kolay uyumluluktur.

One Identity Privileged Access Management ile yapabilecekleriniz

Ayrıcalıklı Erişim Yönetimi ve Güvenliği

Tam oturum kaydıyla ayrıcalıklı kimlik bilgileri verme sürecini otomatik hale getirin, kontrol edin ve güvence altına alın. Ayrıcalıklı erişim, uygun onaylarla belirlenmiş politikalara dayanarak verilir. Ayrıcalıklı çözümlerimiz, tuş darbesi, fare hareketi ve görüntülenen pencerelere kadar oturum aktivitesinin tamamını kaydetmenizi sağlar. Bu oturum verisi elde edilir, dizinlenir ve video gibi izlenebilen ve veri tabanı gibi içerisinde arama yapılabilen kurcalamaya karşı korumalı denetim izlerinde saklanır, böylece denetim ve uyumluluk gereksinimlerinizi kolayca karşılayabilirsiniz.

Ayrıcalıklı Erişim Yönetimi
Ayrıcalıklı Erişim Yönetimi

Ayrıcalıklı Tehdit Analizi

Riskli ayrıcalıklı kullanıcılarınızın kim olduğunu bilin ve iç ve dış tehditleri keşfedin; böylece olağandışı yetkileri, şüpheli davranışları ve diğer anormallikleri tespit ederek ihlalleri önlemek için hemen harekete geçebilirsiniz.

En Az Ayrıcalıklı Erişim

Sadece yöneticilerin görevlerini yerine getirmesi için uygun miktarda erişim sağlayarak kuruluşunuzu koruyun ve güvenlik ihlallerini önleyin. UNIX ve Windows sunucularında ve masaüstlerinde ayrıntılı yönetim erişimi yetkilendirmesi ile en az ayrıcalıklı bir güvenlik yaklaşımı uygulayın.

Ayrıcalıklı Erişim Yönetimi
Ayrıcalıklı Erişim Yönetimi

UNIX Sunucu Güvenliği

Yerel UNIX’in bağımsız kimlik doğrulama ve yetkilendirme gereksinimini, Microsoft Windows sistemleri için AD aracılığıyla kullanılabilen daha güvenli bir tek kimlik / yönetim noktası işlevselliğinin lehinde ortadan kaldırın. One Identity AD köprü çözümünü kullanarak, Microsoft Aktif Dizinin (AD) birleşik kimlik doğrulamasını ve yetkilendirmesini UNIX, Linux ve Mac sistemlerine genişletebilirsiniz.

Ayrıcalıklı Hesap Yönetimi

Birleşik ağ kullanım kuralları, otomatik ve iş odaklı onaylama, kurumsal konfigürasyon ve erişim talebi ve yerine getirilmesi gibi yönetim avantajlarını ayrıcalıklı hesaplara ve yönetici erişimine genişletin. Kuruluşların rolleri ve ilişkili politikaları tanımlamasını, onay iş akışlarına erişmesini ve ayrıcalıklı erişimin düzenli olarak onaylanmasını sağlayarak ayrıcalıklı yönetimi basit hale getirin.

Ayrıcalıklı Erişim Yönetimi
Ayrıcalıklı Erişim Yönetimi

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

Kullanıcı, yönetsel veya süper kullanıcı erişimi için ikinci bir kimlik doğrulama faktörü gerektirerek güvenliği arttırın. En güçlü kullanıcılar ve hesaplar için ek bir güvenlik katmanı olarak iki faktörlü kimlik doğrulamasını ayrıcalıklı yönetim çözümleriyle entegre edin. One Identity hem kurum içi hem de SaaS tabanlı iki faktörlü kimlik doğrulama çözümleri sunar ve kuruluşlara güvenlik, operasyonel ve finansal hedeflerini en iyi şekilde karşılayacak bir çözüm seçeneği sunar.

Ayrıcalıklı Erişim Yönetimi ( PAM ) konusunda sizin için neler yapabileceğimizi görün!

İLETİŞİME GEÇ!