Balabit Shell Control Box SC Magazin Ödüllerinde Finalde

SC Magazin, her yıl düzenlediği bilişim teknolojileri ödüllerinde, Yetkili Kullanıcı Oturum Yönetimi bölümünde Shell Control Box’ı finale aldı.

Balabit Shell Control Box SC Magazin Ödüllerinde FinaldeShell Control Box (SCB) 4 F2, endüstriyel seviyede kuvvetli bir oturum yönetim ve izleme teknolojisini, kurumların mevcut kullanmakta olduğu Kimlik Yönetimi (IAM), Güvenlik Olay Yönetimi (SIEM) uygulamalarıyla entegre çalışabilir olarak sunuyor. Merkezi kayıt yönetimi uygulamalarına detaylı oturum bilgilerini ve olayları yönelndirebilen Shell Control Box, protokol tabanlı çalışan mimarisi sayesinde diğer benzerlerine karşın avantajlı ve esnek yapılandırma seçenekleri sunuyor. Oturumları bir video gibi kaydedip gösterebilen SCB aynı zamanda tüm bu oturumlar içerisinde yetkili kullanıcıların hareketleri ve eylemlerini indexliyor ve aranabilir hale getiriyor. Gelişmiş OCR teknolojisi sayesinde RDP ve VNC gibi grafik tabanlı oturumlarda da arama tarama işlemi yapılabilmesini mümkün kılan SCB neredeyse tüm Kurumsal Parola Yönetim yazılımları ve Help Desk Uygulamaları ile entegre çalışabiliyor.

Balabit tarafından sunulan çözüm, güvenlik teknolojisinde en gelişmiş ve çığır açıcı özellikleri barındırıyor.

diyen SC Magazine Baş Editör’ü Tony Morbin, Shell COntrol Box’ın artan güvenlik tehditleri karşısında çıtayı bir basamak daha yükselttiğini belirtiyor.