Linux Eğitimleri

Profelis’in uzman eğitmenleri ile profesyonel ya da alanında yeni kurulan, belirli bir ürün veya teknoloji ihtiyacınızla ilgili uzmanlık eğitimleri veriyoruz.

Linux Eğitimleri

Unix ve Linux’un Temelleri PFE101

Linux işletim sistemine giriş düzeyinde bilgi sahibi olmak isteyenlere yönelik olan bu eğitimler 30 saat sürmektedir. Eğitimlerdeki amaç katılımcıların Linux işletim sistemi konusunda okuryazar olması, temel Linux komutlarının öğrenilmesi ve kullanıcı düzeyinde gerekli yeteneklerin kazanılmasının sağlanmasıdır.

Ayrıntılı bilgi
Linux Eğitimleri

Temel Pardus Kullanıcısı PFE102

Pardus Linux işletim sistemine giriş düzeyinde bilgi sahibi olmak isteyenlere yönelik olan bu eğitimler 30 saat sürmektedir. Eğitimlerdeki amaç katılımcıların Pardus Linux işletim sistemi konusunda okuryazar olması, temel Linux komutlarının öğrenilmesi ve kullanıcı düzeyinde gerekli yeteneklerin kazanılmasının sağlanmasıdır.

Ayrıntılı bilgi
Linux Eğitimleri

PostgreSQL’e Yönelik Linux Eğitimi PFE111

Katılımcıların Linux işletim sistemi üzerinde, kullanıcı düzeyinde PostgreSQL kurulumu ve yapılandırması için gerekli temel yeteneklerin kazanılmasının sağlanmasıdır.

Ayrıntılı bilgi
Linux Eğitimleri

Linux Sistem Yönetimi PFE201

Linux sistem yöneticisi olarak çalışacak olan kişilerin eğitilmesini amaçlayan bu eğitimin sonunda katılımcıların sistem üzerinde kurulumdan başlayarak gerekli ayarları yapabilecek ve sorunlara müdahale ederek çözebilmeye yönelik yeteneklerin kazanılması hedeflenmektedir.

Ayrıntılı bilgi
Linux Eğitimleri

Linux İleri Sistem Yönetimi ve Sunucu Yapılandırması PFE203

Eğitimin amacı Linux işletim sistemini sunucu olarak yapılandırmasının ve ileri sistem yönetimi konusunda gerekli yeteneklerin kazanılmasının sağlanmasıdır. Bu eğitimi alanlar, kendi sistemlerini sorunsuzca kurup sorunlarını çözebilmektedirler.

Ayrıntılı bilgi
Linux Eğitimleri

Pardus Sunucu Yapılandırması ve İleri Sistem Yöneticisi PFE204

Pardus işletim sistemini sunucu olarak yapılandırmak isteyen sistem yöneticilerine yönelik olan eğitimdir. Eğitimin ardından Pardus’u sadece masaüstünde değil, sunucu olarak da ne kadar yetenekli olduğunu görecek ve işlerinizi ulusal işletim sistemimize emanet edeceksiniz.

Ayrıntılı bilgi