Gartner Uygulama Güvenliği ve Testi Raporunda Magic Quadrant Açıklandı

Gartner tarafından her yıl yayınlanan Uygulama Güvenliği ve Testi Raporu, 2015 yılı sonuçları açıklandı. Veracode her yıl olduğu gibi bu yıl da Magic Quadrant’da Lider ürün olarak seçildi. Magic Quadrant olarak adlandırılan çizelgede hangi ürünlerin yer aldığını ve raporu okumak için ekteki belgeye bakabilirsiniz.

Gartner Sihirli Çeyrekler (Gartner Magic Quadrants)

Magic Quadrant nasıl okunur? Magic Quadrant, ilgili ürününün; pazarda teknoloji sağlayıcılarının pozisyonlarının belirtildiği grafiktir. Kısaca ürünün pazar analizinde teknoloji sağlayıcılarının kıyaslaması yapılmaktadır. Grafik Gartner tarafından teknoloji bazında yılda 4 çeyrek olacak şekilde güncellenir.

Tedarikçilerin, dört farklı konumlandırma aşaması bulunmaktadır.

#Gartner Sihirli Çeyrek SınıfıGartner Magic Quadrant Class
1LiderlerLeaders
2VizyonerlerVisionaries
3Niş OyuncularNiche Players
4Meydan OkuyanlarChallengers

Liderler: Mevcut pozisyonu korumaya çalışan ve gelecekteki ihtiyaçları gözetenlerdir.

Vizyonerler: Sektörün gittiği yönü anlayan ve ve kuralları revize edenlerdir. Vizyon sahibidir, uygulanabilirlik için yol almaları gerekir.

Niş Oyuncular: teknolojinin bir kısmına odaklanan ve uygulanabilir ürünler geliştirenlerdir. Yenilik çabası var ancak ütrünlerinin performansını artırlamaları gerekir.

Meydan Okuyucular: Bugünün geniş ihtiyaçlarına odaklanan ve kabul görmüş ürünlere sahip olanlardır. Ürünleri müşteri ihtiyaçların büyük kısmını karşılamaktadır ancak pazarın gittiği yönü takip etmeleri gerekir.