IBM Power Sistemler Üzerinde EnterpriseDB / PostgreSQL

14 Aralık 2017’de, İstanbul’da IBM ve Profelis işbirliği ile düzenlenen “IBM Power Sistemler Üzerinde EnterpriseDB / PostgreSQL” etkinliğinde EnterpriseDB ile IBM işbirliği ile Power sistemler üzerinde EnterpriseDB Postgres Advanced Server ve PostgreSQL veritabanı destekleri anlatıldı. EDB tarafından yapılan geliştirmeler ile Intel mimariye göre 2x performans artışı sağlanan ve RedHat Little Endian üzerinde desteği sağlanan veritabanı özellikleri anlatıldı.

IBM – EnterpriseDB Etkinliği

Ayrıca Profelis’in destek vermekte olduğu EnterpriseDB ve PostgreSQL müşterileri Neden EDB, Neden PostgreSQL sunumları yaptılar.

IBM – EnterpriseDB Etkinliği

Ekol Lojistik IT Müdürü Murat Çevikbaş Pentaho BI ile yeni geliştirmekte oldukları analiz platformunun arkasında 12 farklı merkezdeki Oracle veritabanlarından gelen anlık verilerin EDB PAS (PostgreSQL Advanced Server) üzerinde konsolide edilmesi ile ilgili bilgileri verdi.

IBM – EnterpriseDB Etkinliği

HangiKredi.com – Latif Vardarcı – PostgreSQL Göçü

HangiKredi.com’dan IT Direktörü Latif Vardarcı’da Microsoft SQL Server’dan neden ve nasıl PostgreSQL’e geçtiklerini anlattı. Latfi Vardarcı, geçiş süresince yaşadıkları olumlu olumsuz süreci ve geçiş sonrası durumu ve ne kadar maliyet tasarrufu yaptıklarını da aktardı.

IBM – EnterpriseDB Etkinliği

Etkinliğe katılan katılımcılar hem Profelis uzmanlarına hem de Müşteri Deneyimleri ile ilgili sunum yapan katılımcılara sorularını sorarak deneyimlerini paylaştılar. Ritz Carlton Hotel’de düzenlenen etkinliğin sonrasında tüm katılımcılar birlikte yemek yiyerek tanışma fırsatı da buldular.