Nexpose Zaafiyet ve Risk Yönetimi

Kurumsal ağınızı, işletim sistemlerini, veritabanlarını, web uygulamalarını ve sistem uygulamalarını tarayarak bulunan zaafiyetlerin risklerini puanlar, kritik riskleri değerlendirir. Nexpose, Gartner tarafından ağ güvenliği ve zaafiyet tespiti konusunda en yüksek puanı almış lider çözüm olarak seçilmiştir.

Nexpose – Genel
Nexpose Sürümleri
Sistem Gereksinimleri
Nexpose

Ağınızı Tanıyın

Ağınız günümüz bilişim teknolojilerinin entegrasyonu ile hızlı şekilde büyümekte ve güvenlik duvarlarının dışına taşmaktadır. Ağınızda ve güvenlik duvarlarınızın ötesinde neler olduğunu gerçekten biliyor musunuz?

Nexpose, size mevcut ağınızın içindeki ve ötesindeki riskleri gösterir. Sistemler, uygulamalar, zaafiyetler ve ayarlar hakkında edineceğiniz bu bilgi ile efektif şekilde uyumluluk/zorunlulukların üstesinden gelir, ağınızı ve uygulamalarınızı risklere karşı güçlendirir ve mevcut açıkları hızlı şekilde kapatabilirsiniz.

Riskleri Kolayca Önceliklendirin

Açıklar olur… Her geçen gün yeni keşfedilen açıklar ile ağınızın her daim risk altında olduğunu biliyorsunuz. Önemli olan hangi risklerin ve açıkların daha hızlı şekilde kapatılması gerektiğini bilebilmek.

Nexpose size bu konuda net bir görüş sağlar, hangi açıkların daha riskli olduğunu, ve bu açıklardan yararlanma olasılığını gösterir.

Nexpose
Nexpose

Uyumluluklarla Uğraşmayın

Uyumluluklar ile uğraşmak işinizin büyük vaktini almaya başladıysa, Nexpose ile uyumluluk raporlarına uygun işlemleri yapmaya başlayın. Nexpose PCI DSS, NERC CIP, FISMA, HIPAA/HITECH, SANS Top 20 CSC, DISA STIGS, USGCB and CIS standartlarına uymak konusunda size yol gösterecektir.

Birkaç adımda tanımlayacağınız zaafiyet taraması, dinamik site tanımı ile sürekli güncellenen ve yinelenen taramaları ayarlayıp ne için, hangi uyumluluk için tarama yapılacağını belirterek kolayca uyumluluklar ile başedebilirsiniz.

Zaafiyetleri Saldırgan Gözüyle Görün

Sistemlerinizde yer alan açıklar tek başına birşey ifade etmeyebilir, ancak saldırılar tahmin edilemezdir ve saldırganlar her ufak açıktan bir sonraki zaafiyet için daha fazla bilgi toplamayı hedefler.

Nexpose, bir saldırganın gözüyle ve sanki bir insan yapıyormuşçasına kompleks saldırı yöntemleri kullanarak, mevcut zaafiyetleri kullanarak ek bilgiler edinir ve bunları değerlendirir. Tarama 3 aşamadan oluşur. İlk aşamada ağınızdaki mevcut sistemler bulunur, ve sistemler üzerinde çalışan servisler tespit edilir. Servislerin tespit edilen sürüm ve mevcut zaafiyetlere karşı duyarlılığı ölçülür ve son aşamada sistem üzerindeki yazılım ve veritabanları bu açıklara karşı test edilir.

Nexpose

Nexpose‘un tam fonksiyonel ücretsiz demo sürümü ile neler yapabileceği gör!

İletişime Geç