One Identity Safeguard ile güvenli bir şekilde saklayın, yönetin, kaydedin ve analiz edin

Bilgisayar korsanları, sistemlerinize ve verilerinize sınırsız erişim sağlayan ayrıcalıklı hesaplarınıza erişmek isterler. Yakın zamanda güvenliğin kırıldığı hemen hemen her yüksek profilli ihlalde güvenlik ve kullanıcı uygulamalarındaki hatalar bilgisayar korsanları tarafından ayrıcalıklı hesaplara ait kimlik bilgilerinden yararlanmak için kötüye kullanılmıştır.

Güvenliğin kırılmasını yani ihlali önlemek ve meydana gelmesi durumunda oluşacak hasarı sınırlamak için, kurumunuzun ayrıcalıklı hesaplara erişim sağlamak ve onları izlemenin güvenli, verimli ve uyumlu bir yolunu bulması için en iyi uygulamaları sunan bir ayrıcalıklı erişim yönetimi programına sahip olmanız gerekmektedir.

One Identity Safeguard ayrıcalıklı hesaplarınızla ilgili duyduğunuz stresi ve endişeyi azaltabilir. Kolayca konuşlandırılan ve güçlendirilen bir cihaz şeklinde mevcut olan bu yenilikçi ayrıcalıklı erişim yönetimi çözümü, kurumunuza ayrıcalıklı erişimi saklamak, yönetmek, kaydetmek ve analiz etmek için güvenli bir yol sağlar. Güvenli ve güçlendirilmiş bir parolayı ve tehdit tespiti ve analitik içeren bir oturum yönetimi ve oturum izleme çözümü ile birleştiren karma bir çözümdür. Safeguard, deneticilerinizi ve yöneticilerinizi tatmin ederken tehditleri de tespit eder ve durdurur.

Veri Dosyası: One Identity Safeguard

Keşfedin

Ana makine, dizin ve ağ keşif seçenekleriyle ağınızdaki ayrıcalıklı hesapları veya sistemleri hızlıca keşfedin.

Güvenceye Alın

Ayrıcalıklı hesaplar, güvenliği artırmaya ve kurulumu ve devam eden yönetimi hızlandırmaya yardımcı olan güçlendirilmiş bir cihazda tutulurlar.

Kaydedin

Tuş darbeleri, fare hareketleri ve görüntülenen pencerelere varana kadar tüm oturum faaliyetlerini kaydedin.

İzleyin

Trafik gerçek zamanlı olarak insanlar veya makineler tarafından izlenir, böylece komut satırında veya ekranda belirli bir eylem belirirse uygun işlemler otomatik olarak gerçekleştirilebilir.

Denetleyin

Tüm hareketler, adli bilişim ve uyum amaçları için şifreli, tarih bilgisi içeren ve kriptoyla imzalanmış dosyalarda ele geçirilir, sıralanır ve saklanır.

İnceleyin

Hareket bir video şeklinde izlenebilir ve bir veri tabanı gibi taranabilir. Oturumlarda gerçekleşen belirli olayların tarayın ve olayın tam olarak gerçekleştiği yerden başlayarak kaydı izleyin.

Analiz Edin

Kullanıcı davranışı analiz teknolojisini kullanarak kurumunuzun içindeki ve dışındaki daha önceden bilinmeyen tehditleri ortaya çıkarın.

Doğrulayın

Yetkilerin politikalarınıza uygunluğunu garanti etmek için ayrıcalıklı kullanıcı erişim haklarını düzenli aralıklarla belgelendirin.

One Identity

Safeguard for Privileged Passwords

Safeguard for Privileged Passwords rol tabanlı erişim yönetimi ve otomatikleştirilmiş iş akışları ile ayrıcalıklı kimlik bilgilerini verme sürecini otomatik hale getirir, denetler ve güvence altına alır. “Safeguard for Privileged Passwords” ürününün kullanıcı odaklı tasarımı, azaltılmış bir öğrenme eğrisi anlamına gelir. Dahası, bu çözüm, şifreleri her yerden ve hemen hemen tüm cihazları kullanarak yönetmenize imkân tanır. Sonuç, kurumunuzu güvence altına alan ve ayrıcalıklı kullanıcılarınıza yeni bir özgürlük ve işlevsellik düzeyi sağlayan bir çözümdür.

Önemli Özellikler

 • Hızlı keşif ve varlıkların işe alımı ve araştırılması
 • Otomatikleştirilmiş iş akışı motoru
 • Şifrelerin her yerden onaylanması
 • Tam REST API
Çözümlerimiz
Demo İste

Safeguard for Privileged Sessions

Safeguard for Privileged Sessions yöneticilerin, uzaktan satıcıların ve diğer yüksek riskli kullanıcıların ayrıcalıklı oturumlarını kontrol etmenizi, izlemenizi ve kaydetmenizi sağlar. Kaydedilen oturumların içeriği, olayların taranmasını ve otomatik raporlamayı kolaylaştırmak için sıralanır ve böylece denetim ve uyumluluk gereksinimlerinizi kolayca karşılayabilirsiniz. Ek olarak, “Safeguard for Privileged Sessions” bir proxy yani vekil sunucu olarak hizmet eder ve protokol trafiğini uygulama seviyesinde denetler ve protokolü ihlal eden herhangi bir trafiği reddedebilir – bu nedenle saldırılara karşı etkili bir kalkandır.

Önemli Özellikleri

 • Tam oturum denetimi, kayıt ve tekrar izleme
 • Gerçek zamanlı uyarma ve engelleme
 • Kullanıcılarda değişiklik yapmadan iş akışlarının başlatılması veya şeffaf olarak konuşlandırılması
 • Optik karakter tanıma ( Optical Character Recognition ) da dahil tam metin taraması
One Identity
Çözümlerimiz
Demo İste
One Identity

Safeguard for Privileged Analytics

“Safeguard for Privileged Analytics” şüphe çeken davranışları izler ve kurumunuzun içerisinden ve dışından daha önceden bilinmeyen tehditleri ortaya çıkarır. “Safeguard for Privileged Analytics” anormallikleri tespit eder ve onları risklere göre sıraya koyar; böylece uygun eylemi önceliklendirebilir, gerekli adımları atabilir ve sonuç olarak veri ihlallerini önleyebilirsiniz.

Önemli Özellikler

 • Bilinmeyen kötü davranışları tespit etmek için modellenmemiş analiz
 • Ekran içeriği, verilen komutlar ve pencere başlıkları da dahil olmak üzere tam içerik analizi
 • Güvenliğin kırıldığı durumları yani ihlalleri belirlemeye yardımcı olmak için tuş darbesi dinamiklerinin ve fare hareketi analizinin kullanılması
 • Risk ve sapma seviyelerine göre uyarıları kategorize etmek suretiyle alarm sesinin azaltılması
Çözümlerimiz
Demo İste

One Identity‘nin kurumunuza sağlayacağı faydaları öğrenin! 

İLETİŞİME GEÇ