Syslog-ng ile bir bakışta yapabilecekleriniz

SIEM ürününe kayıt gönderirken, veya kayıt kaynaklarını merkezileştirirken
cihaz, işletim sistemi farketmeksizin syslog-ng kullanabilirsiniz.

SYSLOG – NG
0+
KULLANICI
0
YILLIK BİRİM VE TECRÜBE
0
3 GÜNDE BAĞLANAN KAYNAK
0
EPS’LİK PERFORMANS

SIEM Performansını Artırın & Lisans Maliyetini Azaltın!

syslog-ng saniyede yüz binlerce log satırını filtreleyip sınıflandırarak, sadece gerekli kayıt satırlarının SIEM uygulamanıza gönderilmesini sağlar. SIEM performansınızı artırırken, daha hızlı sorgu zamanlarına sahip olabilirsiniz.

Kayıtlar normalize edilmiş tek bir format ile SIEM uygulamanıza düşerken, sadece miktarı değil aynı zamanda karmaşıklığı da azaltır.

Çoğu SIEM uygulaması lisanslanırken saniyede düşen kayıt satırı, kayıtların diskteki boyutu, kayıt kaynaklarının sayısı, özel kayıt kaynaklarından alınacak olan kayıtlar için ayrı lisanslama gibi maliyet artıran lisanslama modelleri ile satılmaktadır. Sistemlerden iletilen kayıtların hepsinin SIEM uygulamasına yönlendirilmesine, analiz edilmesine gerek olmadığı gibi, her kayıt kaynağından gelen kayıtların tipi ve formatı farklı olabilmektedir. Tüm bu etmenler SIEM projesinin adam/gün sayısının artmasına, sağlayıcı firmanın ek kazanç kapısı olmasına fayda sağlar. Sizin ise her bir kayıt kaynağının farklı bağlayıcılarının (connector) güncel tutulması, sorunlarının çözülmesi, idame edilmesi gibi bir iş yükünüz olur.

syslog-ng ile farkli lokasyonlardaki kayıtlarınızı merkezileştirebilir, SIEM uygulamasına göndermeden önce filtreleyebilir, bağlantı sorunu olduğunda depolayıp peyder pey gönderebilir, en önemlisi 50’den fazla sistem desteği ile sadece tek bir kayıt gönderici kullanarak bu dertlerden kurtulabilirsiniz.

PatternDB Teknolojisiyle Normalizasyon

syslog-ng gelen kayıtları kendi içeriğinde bulunan ve genişletilebilen mesaj model veritabanı ile karşılaştırıp sınıflandırabilir.

Gerçek zamanlı sınıflandırma yapabilir. Daha da önemlisi, bazen bir olaya ait mesajlar birden fazla kayıt satırına bölünmüş olarak gelir. syslog-ng bunları birleştirip bir tek mesaj/olay olarak SIEM uygulamasına gönderebilir.

SYSLOG – NG
SYSLOG – NG

50+ Platform Desteği

syslog-ng tüm kayıtları tek merkezde toplayabilmek veya SIEM uygulamanıza gönderebilmek için yeterli tek araçtır.

Kolay kullanımlı web tabanlı kullanıcı arayüzü ile tüm özelliklerini tek bir satır koda dokunmadan ayarlayabilir, kayıt kaynaklarını ekleyip çıkartabilirsiniz. Windows event log, ve birçok veritabanı kaydını syslog-ng ile alabilirsiniz.

Platform Desteği

RLTP Protokol Desteği

SYSLOG – NG

syslog-ng merkezi kayıt yönetimi projeniz için gereken herşeye sahiptir! 

Fiyatları Öğrenin!