OpenVPN ile bir bakışta yapabilecekleriniz

OpenVPN multi platform SSL VPN çözümüdür. Endüstri standardı
SSL/TLS protokollerini kullanarak OSI 2. ve 3. katman seviyesinde şifreli ağ erişimi sağlar!

OpenVPN

OpenVPN Genel Özellikler

OpenVPN çoklu platform, açık kaynak VPN çözümüdür. Endüstri standardı SSL/TLS protokollerini kullanarak OSI 2. ve 3.katman seviyesinde şifreli ağ erişimi sağlar.

OpenVPN; internet üzerinden güvenli ve ölçeklenebilir sanal ağ erişimi sağlar, mevcut altyapınıza kolaylıkla entegre edilebilir, gerçek zamanlı birlikte çalışabilirlik sunar. Bütünsel bir yazılım çözümüdür. Bundan kaynaklı olarak donanımın getireceği fazladan ilk maliyeti ve sonraki zamanlarda kurumun sorumluluğunda olacak çözümün devamlılık maliyetini ciddi derecede düşürecektir.

 • Ölçeklendirilebilir boyutlarda yük dengeleyicilerle birden fazla sunucu ile VPN bulutu oluşturabilirsiniz ve bu sayede yüzbinlerce dinamik bağlantıyı yönetebilirsiniz.

 • Uç noktaları DHCP gibi dinamik yapıda değişen IPlere sahip ağlarda tünelleme yapabilirsiniz.

 • Statik anahtar bazlı konvansiyonel şifreleme ya da sertifika bazlı açık anahtar şifrelemesi arasında seçim yapabilirsiniz.

 • Kalıcı, güvenli ortamda paylaşılabilen anahtarlar yada TLS tabanlı dinamik anahtar paylaşımı yaptırabilirsiniz.

 • NAT yapılmış ağlarda tünel açabilirsiniz.

 • Basit,Web tabanlı bir yönetim arayüzü ile yapılandırma ve yönetim olanağı verir.

 • OpenSSL’in tüm şifreleme, kimlik doğrulama ve sertifikasyon özelliklerini ve kütüphanesini özel ağınızı korumak için ve internet çıkışınız için kullanabilirsiniz.

 • OpenSSL kütüphanesindeki şifrelemeleri, anahtar boyutlarını ya da HMAC parçalarını (veribloğu bütünlük kontrolü için) kullanabilirsiniz.

 • Gerçek zamanlı bağlantılarda sıkıştırma ve bant genişliğini optimize etmek için trafik şekillendirmesi yapabilirsiniz.

 • Durum kontrollü güvenlik duvarlarında açık kural yazmadan, ağınızda bağlantı temelli tüneller açabilirsiniz.

 • OpenVPN’i Windows, Linux yada Mac OS X üzerinden ve mobil cihazlarınızda grafiksel arayüz ile kullanabilirsiniz.

 • Sanal tap aygıtı ile güvenli ethernet köprülemesi kullanabilirsiniz.

Desteklenen İşletim Sistemleri

Linux, Windows 2000/XP yada daha güncel versiyonlar, OpenBSD, FreeBSD, NetBSD, Mac OS X ve Solaris üzerinde ve 32bit ve 64bit versiyonlarında sorunsuz olarak çalışır.

Teknik Üstünlükler
0+
KULLANICI
0K
IOS İNDİRMESİ
0K
ANDROID İNDİRMESİ
0+
5 YILDIZ YORUM

Kimler Kullanıyor?

Tüm dünyada yüz binlerce OpenVPN kullanıcısı var. OpenVPN açık kaynak kodlu ve lisanslı bir proje olup hem toplumun genel kullanımına açık hem de Access Server (Erişim Sunucusu) sürümü ile kurumsal kullanıma yöneliktir.

1640 noteri ana merkeze bağlamak ve 7000’den fazla kullanıcının sisteme güvenli olarak erişimi sağlamak için kurulan VPN altyapısında OpenVPN kullanıldı.

Dışarıdan farklı lokasyonlardaki sunucularımıza erişim sağlamanın veya kullanıcılarımıza ofis dışından güvenli ve kolay bir erişim sağlamanın bu kadar kolay olacağını düşünmemiştik.

Atilla ORAL, MyBilet Bilgi İşlem

Üniversite ortamında kullanıcılarımıza kullanacakları işletim sistemi veya donanım konusunda kısıtlama koyamayız, OpenVPN’i seçerken bunu da gözönüne aldık.

Ertuğrul DOĞAN, KOÇ Üniversitesi Sistem Yöneticisi

OpenVPN Sıkça Sorulan Sorular

Çoğu alanda yasaklı sitelere girmek veya IP adresini saklamak için kullanılıyor olsa da VPN aslında kullanıcı ile internet arasında veya kullanıcı ile diğer bir kullanıcı arasında özel bir ağ oluşturularak güvenliğin sağlanması için tasarlanan bir yapıdır. Virtual Private Network kelimesinin kısaltması olan VPN, farklı ağları güvenli bir tünel içerisinde birleştirerek güvenli bir ağ yaratmaya yarayan bir teknolojidir.
VPN erişiminin sağlanabilmesi için bir uygulamaya ihtiyaç duyulmaktadır. Bu uygulamalar ücretli olabileceği gibi ücretsiz seçenekleri bulunmaktadır. OpenVPN bu uygulamalar içerisinde dünyada en yaygın kullanılnıdır. Gerek ücretsiz olması, gerek güvenilir olması gerekse Microsoft, Linux ve MacOS gibi tüm işletim sistemleri için istemcilerinin olmasıyla farklı platformlarda da çalışabiliyor olması OpenVPN’i diğer uygulamalardan daha yaygın kullanımı sağlamıştır.
OpenVPN Access Server, OpenVPN’in kurumsal sürümüdür. Hem SSL VPN hem de IPSec VPN özelliklerini bir arada barındırdığından bir VPN sisteminde aranan en yüksek güvenliği sunar. Web arayüzü sayesinde VPN servisi yönetimi kolaylaştığından, kurumsal sistemlerde daha çok tercih edilir.

OpenVPN ile size gereken sanal
özel ağı kurmak için 

Fiyatları Öğrenin!