OpenVPN

OpenVPN ile bir bakışta yapabilecekleriniz

OpenVPN multi platform SSL VPN çözümüdür. Endüstri standardı
SSL/TLS protokollerini kullanarak OSI 2. ve 3. katman seviyesinde şifreli ağ erişimi sağlar!

OpenVPN

OpenVPN Genel Özellikler

OpenVPN çoklu platform, açık kaynak VPN çözümüdür. Endüstri standardı SSL/TLS protokollerini kullanarak OSI 2. ve 3.katman seviyesinde şifreli ağ erişimi sağlar.

OpenVPN; internet üzerinden güvenli ve ölçeklenebilir sanal ağ erişimi sağlar, mevcut altyapınıza kolaylıkla entegre edilebilir, gerçek zamanlı birlikte çalışabilirlik sunar. Bütünsel bir yazılım çözümüdür. Bundan kaynaklı olarak donanımın getireceği fazladan ilk maliyeti ve sonraki zamanlarda kurumun sorumluluğunda olacak çözümün devamlılık maliyetini ciddi derecede düşürecektir.

 • Ölçeklendirilebilir boyutlarda yük dengeleyicilerle birden fazla sunucu ile VPN bulutu oluşturabilirsiniz ve bu sayede yüzbinlerce dinamik bağlantıyı yönetebilirsiniz.

 • Uç noktaları DHCP gibi dinamik yapıda değişen IPlere sahip ağlarda tünelleme yapabilirsiniz.

 • Statik anahtar bazlı konvansiyonel şifreleme ya da sertifika bazlı açık anahtar şifrelemesi arasında seçim yapabilirsiniz.

 • Kalıcı, güvenli ortamda paylaşılabilen anahtarlar yada TLS tabanlı dinamik anahtar paylaşımı yaptırabilirsiniz.

 • NAT yapılmış ağlarda tünel açabilirsiniz.

 • Basit,Web tabanlı bir yönetim arayüzü ile yapılandırma ve yönetim olanağı verir.

 • OpenSSL’in tüm şifreleme, kimlik doğrulama ve sertifikasyon özelliklerini ve kütüphanesini özel ağınızı korumak için ve internet çıkışınız için kullanabilirsiniz.

 • OpenSSL kütüphanesindeki şifrelemeleri, anahtar boyutlarını ya da HMAC parçalarını (veribloğu bütünlük kontrolü için) kullanabilirsiniz.

 • Gerçek zamanlı bağlantılarda sıkıştırma ve bant genişliğini optimize etmek için trafik şekillendirmesi yapabilirsiniz.

 • Durum kontrollü güvenlik duvarlarında açık kural yazmadan, ağınızda bağlantı temelli tüneller açabilirsiniz.

 • OpenVPN’i Windows, Linux yada Mac OS X üzerinden ve mobil cihazlarınızda grafiksel arayüz ile kullanabilirsiniz.

 • Sanal tap aygıtı ile güvenli ethernet köprülemesi kullanabilirsiniz.

Desteklenen İşletim Sistemleri

Linux, Windows 2000/XP yada daha güncel versiyonlar, OpenBSD, FreeBSD, NetBSD, Mac OS X ve Solaris üzerinde ve 32bit ve 64bit versiyonlarında sorunsuz olarak çalışır.

Teknik Üstünlükler
0+
KULLANICI
0K
IOS İNDİRMESİ
0K
ANDROID İNDİRMESİ
0+
5 YILDIZ YORUM

Kimler Kullanıyor?

Tüm dünyada yüz binlerce OpenVPN kullanıcısı var. OpenVPN açık kaynak kodlu ve lisanslı bir proje olup hem toplumun genel kullanımına açık hem de Access Server (Erişim Sunucusu) sürümü ile kurumsal kullanıma yöneliktir.

1640 noteri ana merkeze bağlamak ve 7000’den fazla kullanıcının sisteme güvenli olarak erişimi sağlamak için kurulan VPN altyapısında OpenVPN kullanıldı.

Dışarıdan farklı lokasyonlardaki sunucularımıza erişim sağlamanın veya kullanıcılarımıza ofis dışından güvenli ve kolay bir erişim sağlamanın bu kadar kolay olacağını düşünmemiştik.

Atilla ORAL, MyBilet Bilgi İşlem

Üniversite ortamında kullanıcılarımıza kullanacakları işletim sistemi veya donanım konusunda kısıtlama koyamayız, OpenVPN’i seçerken bunu da gözönüne aldık.

Ertuğrul DOĞAN, KOÇ Üniversitesi Sistem Yöneticisi

OpenVPN ile size gereken sanal
özel ağı kurmak için 

Fiyatları Öğrenin!