OpenVPN Sanal Özel  Ağ Sunucusu

OpenVPN çoklu platform, açık kaynak VPN çözümüdür. Endüstri standardı SSL/TLS protokollerini kullanarak OSI 2. ve 3.katman seviyesinde şifreli ağ erişimi sağlar.OpenVPN; internet üzerinden güvenli ve ölçeklenebilir sanal ağ erişimi sağlar, mevcut altyapınıza kolaylıkla entegre edilebilir, gerçek zamanlı birlikte çalışabilirlik sunar.

Teknik Özellikler
OpenVPN Genel
Sistem Gereksinimleri
OpenVPN Ücretsiz Deneme
OpenVPN Nasıl Belgeleri

Teknik Özellikler ve Avantajlar

Yazılımsal bir çözüm olması nedeniyle, donanımın getireceği fazladan ilk sahip olma maliyetini ve sonraki zamanlarda kurumun sorumluluğunda olacak devamlılık maliyetini ciddi oranda düşürmektedir.

Tanım
Özelliğin tanımı
Avantaj
Sağladığı avantaj
Çoklu Ortam İstemciWindows XP, VISTA, Windows 7, MAC, Linux gibi çeşitli işletim sistemlerinde ve mobil cihazlarda OpenVPN İstemci bulunur.Herhangi bir cihazda OpenVPN kullanılabilirliğini artırma.
Sunucu TaşınabilirliğiOpenVPN Access Server bir çok Linux platformda ve sanal ortamlarda çalışabilirÖlçeklenebilir ve performans ihtiyaçlarını karşılayan herhangi bir donanım platformu seçebilmek
Çoklu Mod İstemciOpenVPN Client değişik modlarda çalışabilir. En basit haliyle özel bir ağdaki kaynaklara ulaşan bir kullanıcı olarak çalışır. En karmaşık haliyle ise bir çok özel ağı birbirine bağlayan bir ağ geçidi olarak çalışır.Uzak ofislerde yayılımı sadeleştirmek ve ekonomik ölçeği geliştirmek
Çoklu Mod ErişimOpenVPN , Layer2 ve Layer3 ağ erişim özelliklerini destekler.Basit ya da gelişmiş bir ağ konfigürasyon topolojisine olanak sağlar
Erişim KontrolüKullanıcıların ya da Grupların ağ kaynaklarına/hizmetlerine, diğer gruplara ve kullanıcılara birebir erişimini Onaylar/Reddeder.Ağ yöneticilerine ağ kaynakları/hizmetleri, gruplar ve kullanıcılara erişim için koşul ve tanımlama yapma imkanı sağlar.
Dinamik Uygulama Yükleyicisiİstemci makinasında, belirli olaylar karşısında dinamik olarak uygulama yükleyebilir ve çalıştırabilirsiniz. Bunlar için istemci tarafında bir script geliştirebileceğiniz gibi python scripti de yazabilirsiniz.Ağ yöneticilerine, istemci tarafında yüklenmiş olan bir çok uç-nokta yazılımının kolaylıkla yönetilmesine imkan sağlar. Bu sayede kullanıcının bir uygulamayı otomatik başlatması, şirket portalını açması, uzak masaüstü bağlantısı kurması gibi çeşitli görevleri sorunsuzca yerine getirir.
Host Kontrolüİstemci makinasının güncel ve uygun uygulamalara sahip olup olmadığını denetler.Bilgisayarın, güvenlik duvarı, antivirüs, ofis vb. yazılımlara sahip olup olmadığını denetler.
Çoklu Kimlik Doğrulama MetoduPAM, LDAP, RADIUS ve Yerel Veritabanı metodlarını desteklerÖzel ağınızda kullanacağınız kimlik doğrulama yöntemini, sisteminize uygun olarak kolaylıkla seçebilirsiniz.
ÖlçeklenebilirlikAynı anda 10 ile 100.000 arası VPN oturumu/bağlantısını derecelendirir.Ölçeklenebilir yapısı sayesinde en küçük işletmelerden, çok büyük kuruluşlara kadar yapılarda kullanılabilir.
Yüksek KullanılabilirlikAktif/Pasif failover mekanizmasını destekler.VPN servisinin erişilebilirliğini artırıp yedeklilik sağlar.
İstatistikler ve RaporlarKullanıcı aktivitelerinin detaylı raporları ve istatistikleri.Ağ kaynaklarını ve servislerini ayarlamanızı ve kullanıcıları rahatlıkla takip edebilmenizi sağlar.
Çoklu Katmanlı GüvenlikAğ yöneticisi tarafından çeşitli güvenlik seviyeleri kontrol edilir. Basitten karmaşığa ve değişik kimlik doğrulama yapılarına adapte edilebilir.Kullanıcılar için işlemleri kolaylaştırırken, güvenliği artırır.
Esnek DMZ YapılandırmasıÖzel ağdaki bir kaynak kullanıma açılabilir, DMZ üzerinden erişilebilir.Dinamik sunulan DMZ uygulamaları için esneklik sağlar.
Veri Bloğu Transfer HizmetiHem UDP üzerinden Datagram Transport Layer Service (DTLS) hem de TCP üzerinden Transport Layer Service (TLS) sunar.Video, VOIP, Sanal Masaüstü gibi gerçek zamanlı uygulamaların çalışmasını sağlar.
Uygulama Programlama Ara Yüzü (API)API destekler. Bu sayede kendi uygulamalarınızla OpenVPN entegrasyonu yapabilirsiniz.OpenVPN güvenlik katmanında istediğiniz bir uygulamayı çalıştırabilirsiniz.

Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi

** İşletim sisteminde TUN/TAP sürücü desteği gereklidir.

  • Linux (kernel 2.6+)
  • Solaris

  • Mac OS X Darwin 10.5+
  • OpenBSD 5.1+
  • FreeBSD 7.4+
  • Windows (WinXP ve üstü)

Tam fonksiyonel ücretsiz demo sürüm ile neler yapabileceğini görün! 

DEMO İSTE