Oturum Yönetimi

Oturum Yönetimi ile sunucularınıza yapılan uzak erişimler (SSH, RDP vs.) sırasında neler olduğunu takip etmek çok kolay!

Sunuculara yetkili kullanıcılar tarafından ya da hizmet alımı için anlaştığınız firmalarca yapılan erişimler sırasında hangi işlemler yapılıyor? Peki uzak erişim için kullanıcılara yönetici parolası vermeden çalışmalarını sağlamak istemez misiniz?

Yetkili kullanıcıların ya da hizmet alımı yapılan firmalar tarafından sunuculara kurulum, yönetim amaçlı uzak bağlantılar (RDP, SSH, Telnet, VNC, HTTP(s)) yapılıyorsa; yapılan işlemlerin ne olduğunun bilinmesi, ve takibinin yapabililmesi özellikle uyumluluk nedeniyle önemli olmaktadır. Güvenlik, dokümantasyon veya eğitim gibi farklı amaçlarla uzak bağlantıları kaydetme daha sonra film izler gibi yeniden oynatma, gerektiğinde bu bağlantı kayıtları içinde arama yapabilme raporlayabilme özellikleri One Identity Safeguard for Privileged Sessions tarafından sağlayabilmektedir.

Uzak bağlantıları izlenir, kurallara bağlanır, politikalar uygulanır, geri dönüp tekrar izlenilebilir. Oturum kayıtları istenildiği süre kadar saklayabilir, kimlerin kayıtlara erişebileceği ise ayrıca tanımlanabilir.

Tamamen politika tabanlı bir uzak bağlantı denetim uygulaması olan SCB, hedef sunuculara bağlanan kullanıcıların kendi kullanıcı adları ile hedef sistemlere administrator veya root olarak yetkili kullanıcı girişi yapmalarını sağlayabilir. Dış kullanıcılara sunucularınızın yönetici parolalarını paylaşmak zorunda kalmazsınız.

  • SSH, RDP, VNC, HTTP(s),…

  • Ajansız Teknoloji

  • AD ve Çoklu Domain Desteği

  • İşlemleri video gibi izleyebilme

  • Uluslararası düzenlemelere uyumluluk

Profelis olarak, oturum yönetimi çözümlerimizde One Identity Safeguard for Privileged Sessions kullanmaktayız.

Oturum Yönetimi konusunda sizler için neler yapabileceğimizi görün!

İletişime Geç