Proxedo Network Security

Proxedo Network Security

Esnek Kurumsal Ağ Güvenliği

Proxedo Network Security (PNS) kurumları gelişmiş dahili ve harici tehditlerden korumak için trafiği ayrıntılı olarak kontrol edebilen, son derece esnek ve çok amaçlı bir ağ güvenliği yazılımıdır. PNS, düzenli ve şifreli ağ iletişiminin derin paket incelemesini (DPI) sağlar ve içeriğini filtreleme ve değiştirme yeteneğine sahiptir. Esnek mimarisi ve kodlanabilir yapılandırması sayesinde kurumunuz, Sıfır Güven modeli de dahil olmak üzere HERHANGİ bir güvenlik politikasını uygulayabilir.

Kullanım Durumları

KRİTİK SİSTEMLERİN AYRILMASI VE KORUNMASI

PNS size tamamlanmış ve ayrıştırılmış bir BT ortamı sunarak öncelikli sistemleriniz için güvenlik stratejinize odaklanmanıza olanak sağlar. Buna ek olarak, ağa izinsiz girişlerde gizliliği ihlal edilmiş sunucu veya ağları zamanında izole etme imkanı sağlar.

AĞ KİMLİK DOĞRULAMASI VE YETKİLENDİRMESİ

Merkezi kimlik doğrulaması noktası olarak Proxedo Network Security, ağınızın kimlik doğrulamasını ve yetkilendirmesini basitleştirir. Kimlik doğrulama zorluklarını daha etkili bir şekilde ele alarak ağ operatörlerinin ve geliştiricilerin üzerinden büyük bir yük alır.

AĞ DENETİMİ VE AYIKLAMA

Proxedo Network Security, sistemlerinizde neler olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olur. En önemli faydalarından birisi organizsyonunuzda “normal” operasyonun bir resmini sunmasıdır. Böylelikle, ister ani bir trafik yükselişi ister tanınmayan bir cihazın ağa bağlanması olsun, şüpheli herhangi bir durumun kolayca tespit edilmesini sağlar.

SIFIR GÜVEN GÜVENLİĞİ – BÜTÜNSEL GÜVENLİK DUVARI AĞI

Proxedo Network Security, Sıfır Güven modeli de dahil olmak üzere yüksek güvenlik gerekliliklerini destekler. Kurumsal veriye erişim için kullanılan her aracı, kullanıcıyı ve ağı denetlemek ve güvence altına almak için gereken görünürlüğü ve kontrolleri sağlar.

ÇOK KATMANLI TEHDİT TESPİTİ VE ÖNLEMESİ

Çok katmanlı güvenlik stratejileri, bugünün siber tehdit ortamına bir tepkidir. Modern zararlı yazılımların ulaştığı çeşitli yolları ele alarak, ve ağ ile son kullanıcı düzeyinde güvenliğin önemini göz önünde bulundurarak savunmaya bütüncül bir bakış açısı elde eder.

AĞ GİZLİLİĞİ VE ŞİFRELEME

Proxedo Network Security, en güncel gizlilik ve şifreleme gerekliliklerine uymanıza yardımcı olur. Kurumunuz için tutarlı ve uygun bir TLS ayarları sağlar. Uygun kriptografiyi her sunucu veya istemciye kurmaya kıyasla, merkezi bir şekilde güvenlik önlemleri olarak süreci basitleştirebilirsiniz.

AĞ GÜVENLİĞİ UYUMU VE DENETİM

Proxedo Network Security, kapsamlı erişim kontrolü, şifreleme ve günlük yetenekleriyle uyumluluk çabalarınızı kolaylaştırmaya yardımcı olur. Yüksek düzeyde esnek ve detaylı yapılandırmasıyla, ağla ilişkili farklı uyumluluk ihtiyaçlarına kolayca adapte olabilir.

Avantajları

EŞSİZ KONFİGÜRASYON OLANAKLARI

Proxedo Network Security, size bağlantı parametrelerinizi ayarlamanız için neredeyse limitsiz esneklik sunar. Bu demektir ki, etkili iş süreçleriyle istenen güvenlik seviyesi arasında olabilecek kötü takasları önleyebilirsiniz. Neredeyse her güvenlik politikasını uygulayabilirsiniz. Python betiklerini kullanarak karmaşık, çok değişkenli kararlar bile alınabilir.

EN KAPSAMLI TRAFİK KONTROLLERİ

UTM’lerin desen eşleştirmenin tersine, PNS ağ başlantılarını proxy düzeyinde ele alır. Bu, aktarılan bilgilerin cihazda tamamen kullanılabilir olması ve derin protokol incelemesi ve doğrulamasına olanak sağlaması anlamına gelir. Aş geçidi protokollerin özelliklerini anlayabilir ve standartlara uymayan bağlantıları reddedebilir.

PARANIZIN EN İYİ KARŞILIĞI

Proxedo Network Security, yüksek düzeyde özelleştirilebilir, güvenilir ve kaynak-etkin bir paketi uygun fiyata sunar. Esnek entegrasyon hizmetleri, mühendisler arası erişim, eğitimler ve doğrudan satıcı desteğiyle birlikte bu ürün, bugün ağ güvenliği pazarındaki en iyi tekliflerinden birini sunuyor.

ÜSTÜN YETENEKLİ VE ESNEK MÜHENDİSLER

Balasy’in esnek profesyonel servis ekibi tasarım, dağıtım, özelleştirme ve destek konusunda PNS çözümlerinize yerinde yardımcı olur. Çok yetenekli mühendislerimiz diğer satıcıların çözemediği (veya sadece yüksek maliyetli özel geliştirmelerle çözebildiği) ağ güvenliği problemlerini çözebilmektedir. PNS’nizi kendinize göre ayarlamanıza yardımcı oluyoruz: ağınızı yeniden yapılandırabilir, komut dosyaları yazabilir, üçüncü taraf araçlarla entegre edebilir ve hatta özel modüller geliştirebiliriz. Kıdemli destek mühendislerimiz sayesinde size son derece profesyonel, 7/24 satıcı desteği sağlayabiliriz.

TEMİZ KOD TABANI

Proxedo Network Security Avrupa Birliği’nde üretilmiş ve özel bir Macar BT güvenlik şirketi olan Balasys tarafından geliştirilmiştir.

Özellikleri

AYRINTILI PROTOKOL KONTROLÜ

 • 15+ ağ protokolünün tam yorumlanması ve doğrulanması
 • Protokol kanallarının kontrolü (örn. dosya transferi, port yönlendirme)
 • Uygulama katmanında bağlantı yönetimi

KAPSAMLI ŞİFRELEME

 • SSL / TLS şifreli protokollerin kontrolü
 • TLS 1.3 kriptografi desteği
 • IPSec ve OpenVPN desteği

TRAFİK MANİPÜLASYONU

 • Uyumluluk veya gizlilik için veri maskeleme
 • Eski sistemlerin güvenlik açıklarını gizleme
 • Özel uyumluluk sorunları için kolay çözüm

TEK OTURUM AÇMA

 • Birden çok motorla kötü amaçlı yazılım filtreleme (isteğe bağlı spam ve URL filtreleme ile)
 • AV-, IDS/IPS- ve DLP araçlarıyla entegrasyon için ICAP desteği
 • Kurum içerisinde sertifika doğrulaması

GÜÇLÜ MERKEZİ YÖNETİM

 • Kurumsal düzeyde, çok siteli güvenlik duvarı yönetimi
 • Lisans ve sertifika yönetimi
 • Gelişmiş yönetim GUI’si (grafiksel kullanıcı arayüzü)

EŞSİZ İÇERİK FİLTRELEME

 • Güçlü kimlik doğrulama (S/Key, SecurID, X.509, vb.)
 • LDAP/AD, Kerberos ve Radius desteği
 • PKI desteği

DETAYLI DENETİM KAYDI

 • Şifreli ağ trafiği kaydı
 • Daha iyi ağ hata ayıklaması ve adli incelemeler için yüksek günlük ayrıntı düzeyi
 • Günlük analiz ve SIEM araçları ile sorunsuz entegrasyon

DESTEKLENEN PROTOKOLLER VE STANDARTLAR

 • HTTP, SSH, RDP, IMAP, POP3, SMTP, TELNET, VNC, (T/S)FTP
 • NNTP, SSL/TLS, Oracle SQL/Net8, LDAP, RADIUS, VoIP SIP
 • MS RPC, MIME, RSH, LPR, SOAP, SOCKS