SUSE Rancher

SUSE Rancher

Neden Rancher?

Rancher, konteyner teknolojisine geçen ekipler için tam kapsamlı bir yazılım yapısıdır. Pek çok farklı altyapıya sahip Kubernetes kümelerinin yönetimindeki uygulama ve güvenlik zorlukları ele alırken, aynı zamanda geliştirici ekiplere konteynere yüklenmiş iş yüklerini çalıştırmak için entegre araçlar sunar.

Birleşik Çok Kümeli Uygulama Yönetimi

Rancher yalnızca üretim düzeyindeki Kubernetes kümelerinin veri merkezinden buluta ve uçlara dağıtımını yapmakla kalmaz, aynı zamanda onları merkezi otantikasyon, erişim kontrolü ve gözlemlenebilirlik için birleştirir.

Rancher çıplak kasa, özel bulutlar, genel bulutlar, ve vSphere üzerindeki dağıtımları düzene sokar ve global güvenlik politikalarıyla güvenliğini sağlar.

Helm veya Uygulama Kataloğumuzu kullanarak tüm bu çevrelerdeki uygulamalarınızı dağıtarak ve yönetecek kümelerin tutarlılığını tek bir dağıtım üzerinden sağlayın.

Bilgi Teknolojisi Uygulayıcıları

Pek çok geliştirici, BT altyapısı ile ilgilenmez. Yalnızca kod yazıp uygulamalarını kendi tercih ettikleri iş akışına göre güvenli bir şekilde inşa etmek isterler. Rancher, hizmet olarak Kubernetes’i geliştirici ekiplere ulaştırmayı kolaylaştırır ve tek tuşla konteynere yüklenmiş iş yüklerinin yerinde, bulutta, hibrit yapılarda veya uçlarda dağıtımını sağlar. Aynı zamanda da, uygulayıcılar tam yönetim kontrolüne ve gözlemlenebilirliğe sahip olur.

Birleştirilmiş Çok Kümeli Yönetim

Rancher, Kubernetes kümelerini merkezileştirilmiş otantikasyon ve erişim kontrolü, kurum güvenliği, denetim, yedekleme, güncelleme, gözlenebilirlik ve alarmlarla birleştirir. Sezgisel UI veya güçlü CLI ile kümeleri herhangi bir yerden dakikalar içinde tutarlı olarak dağıtın ve güvence altına alın.

Merkezileştirilmiş Uygulama Kataloğu

Doğrudan Rancher’ın içinden ortak ekosistemimizden popüler açık kaynak araçların veya uygulamaların eksiksiz çoklu küme dağıtımı için Helm’i kullanın.

Tutarlı Güvenlik Politikaları ve Uyum

Rancher, şifreleme sağlayıcının, denetim günlüklerinin konfigürasyonunun ve hız sınırlamasının doğrudan etkinleştirilmesine izin verir. Küme konfigürasyonlarını CIS karşılaştırmalı en iyi uygulamalarına göre tarayın ve değerlendirin. Farklı substratlarda küme şablonları kullanarak güvenlik önlemleri alınmış kümeleri tutarlı bir şekilde dağıtın. Devre dışı çevreler için destek dahildir.

Hibrit ve Çok Bulutlu Destek

Tek bir panelden hem kurumdaki kümeleri hem de AKS, EKS & GKE gibi bulut servislerinde bulunanları yönetin. Merkezi bir şekilde güvenlik politikalarını ve denetim günlüklerini yapılandırın ve performansı izleyin. Uygulama kataloğundan çok kümeli uygulamaları tutarlı bir şekilde dağıtın. Onları Active Directory, LDAP veya Okta gibi içerideki kimlik hizmetiyle bağlantılandırarak erişimi kontrol edin.

Geliştiricilerin Kullanımını İvmelendirmek

Rancher, geliştiricilerin zaten sevdiği Jenkinds, CI/CD veri hattı inşası için Gitlab veya Travis, gözlenebilirlik için Prometheus ve Granafa, günlükler için Fluentd ve servis ağı için Istio gibi araçları desteklemektedir.

Yenilik Yapmak için Özgürlük

Rancher’ın sadece bir versiyonu vardır ve o da %100 ücretsiz ve açık kaynaklı bir yazılımdır. Sizi tek satıcılı bir ekosisteme hapsetmeyeceğiz. Rancher ile ilgili fikrinizi değiştirirseniz, çok düşük bir hizmet aksamasıyla kaldırabilirsiniz.

Geliştiriciler

Kubernetes altyapılarınız nerede olursa olsun, ister kurum içinde, ister bulutta ister uçta, Rancher konteynere yüklenmiş uygulamalarınızı güvenli bir şekilde dağıtmanızı kolaylaştırır.

Sevdiğiniz Araçlarla Birlikte Çalışır

Rancher, Jenkins gibi CI/CD veri hatlarında ve aynı zamanda prometheus, Grafana, Fluentd ve Istio gibi popüler açık kaynak kodlu araçlarla entegre olur.

Karmaşık Mikro Servis Uygulamalarını Dağıtın

Güçlü UI ve CLI’larımız Kuberneyes ortamlarına, sunucularına, yığınlarına ve konteynerlerine kolay erişim sağlayarak karmaşık iş yükleri inşa etmenize yardımcı olur.

Yetenekli Geliştiricilerin Dikkatini Çekin

En iyi geliştiriciler, akranlarının onayladıkları platformları ve araçları tercih ederler. Rancher ve Kubernetes gibi popüler bulutta yerel teknolojiler tercih ederek, kurumlar sektördeki en yetenekli geliştiricilerin ilgisini çekebilirler.

Servis Ağını Açıklığa Kavuşturun

Rancher, Istio’nun kurulumunu ve konfigürasyonunu basitleştirir ve aynı zamanda traik ve telemetri görselleştirmesi için Kiali ve takip için Jaeger’i içerir.

Geliştirici Üretkenliğini Maksimize Edin

Küme dağıtımı bulutlarda, kurumlarda ve uçlarda değişmez bir şekilde otomatize edildiğinde, geliştiriciler onları çalıştıran altyapıyı dert etmeden farklılaşan hizmetler sunan kodlar yazmaya odaklanabilir.

Personel Alımını Hızlandırın

Rancher ile yeni ekip üyeleri uygulamaları başlatabilir ve üretim düzeyinde hızlıca birbirine bağlayabilir. Üretime başlamadan önce Kubernetes’e dair her şeyi bilmelerine gerek yoktur.

Teknoloji Liderleri

Operasyon ekiplerinin altyapıya ve geliştiricilerin istedikleri kodu dağıtabilmelerine izin vererek, Rancher ürünleri pazara daha çabuk çıkarmanızı ve organizasyonunuzun dijital dönüşümüne ivme kazandırmanızı sağlar.

Geliştirici Dönüşümü

Yeni bulutta yerel geliştirici araçları bir araya gelecek kurumlardaki BT ekiplerinin dönüşümünü desteklemektedir. Rancher, ekiplerin çevikliğini artıran ve müşterilerin ihtiyaç duyduğu farklı servislerin pazara çıkmasını hızlandıran bu araçların merkezinde yer almaktadır.

Üretkenliği ve İşbirliğini Arttırın

Rancher, geliştiricilerin üretim sırasında olduğu gibi yerel masaüstü bilgisayarlarında kod çalıştırma ihtiyacıyla dengelenmiş güvenli ve sağlam bir konteyner ortamı sunar. Kubernetes kümeleri farklı ortamlarda tutarlı olduğu için artık geliştirici ve BT operasyon ekipleri işbirliği yapabilmektedir.

Bulutta Yerel Ekonomi

Konteynere yüklemiş uygulamaların Rancher kullanarak her tür altyapıda tutarlı bir şekilde orkestre edilebilmesinin sağladığı taşınabilirlik ve yoğunluk avantajları kurumlar için önemli tasarruflar demektir. Kurumsal ihtiyaçlarınıza ve bulutta yerel altyapınıza özel esnek üyelik biçimleri uyarlayabiliriz.

5G, Büyük Veri ve AI & ML Kullanım Durumları için İdeal

Uç nokta da dahil olmak üzere pek çok dağıtım senaryosunda, Kubernetes karmaşık ve konteynere yüklenmiş iş yüklerini ölçeklendirebilir. Bu, K3’lerle birlikte Rancher’ı 5G’yi, CBRS wireless’ı, büyük veriyi, yapay zekayı ve makine öğrenimi kullanım durumlarını keşfeden kurumlar için ideal kılmaktadır.