Sunucu Yönetimi

Profelis sunucu destek hizmeti geniş bir işletim sistemi ve uygulama aralığını kapsar.

Profelis sunucu desteği, iş kullanımına geniş bir uygulama yelpazesi sunar.

Kurulum hizmetleri

RedHat, SUSE, Ubuntu ve Oracle gibi Kurumsal Linux dağıtımları temel ve gelişmiş yükleme içermektedir. Tüm kurumsal Linux kurulum hizmetleri, uzman teknik ekiplerle gerçekleştirilir ve ayrıntılı kurulum raporu, teslim edilen ürünler, ilgili şirketler tarafından onaylanır. Kurulumlar Oracle, SAP vb çalıştıran gibi belirli amaçları gerçekleştirmek için yapılabilir.

Kurumsal Linux topluluğu hem dağıtım kurulumunu sertifikalı ve belirli bir donanım üzerinde çalıştırmak için küme yapılandırmaları içerebilir. SAN, iSCSI, NAS veya NFS bağlantısı gibi HBA yapılandırmaları dahildir. OCFS2 veya GFS ile yüksek kullanılabilirlik küme yapılandırmaları devretmek için test edilir. Yüksek kullanılabilirlik, yükleme dengesi performans raporları standart dosya sistemi ya da yazılım performansı testlerine göre oluşturulur.


Sistem Yönetim Hizmetleri

Sistem yönetim hizmetleri kapsamında DHCP, DNS, NTP, Apache, HAProxy, DRBD, Xen, Postfix vb gibi geleneksel bir altyapı şebeke servislerinden herhangi birini korumayı içerir. Sistem yönetim hizmeti bir yedekleme politikası oluşturmak ve ağ yedeklemesi için Bacula kullanarak planlanmış yedekleme ve felaket kurtarma senaryoları içerir. Profelis, Pasif-Aktif ve Aktif-Aktif küme yapılandırmalarını kurmak için çeşitli teknolojileri kullanır.

Sistem yönetimi hizmeti; OpenLDAP, kullanıcı kimlik yönetimi için eDirectory veya Active Directory gibi çeşitli kimlik hizmetleri kurma, erişim ve kimlik yönetimi politikası oluşturulmasını içerir.

Uygulama sunucuları yönetimi ve desteği geniş yelpazesi ile sistem yönetimi hizmetine dahil edilebilir.

  • Postfix veya Zimbra Collaboration Server ile e-posta hizmetleri
  • Apache, Nginx, Lighttpd veya Tomcat ile Web hizmetleri
  • MySQL, PostgreSQL, Oracle veya PostgreSQL, MongoDB benzeri (replike edilmiş veya kümelenmiş) veritabanı hizmetleri
  • Apache Solr, Elasticsearch, Sphinx ile veri madenciliği veya arama hizmetleri
  • DRBD, HAProxy, Galera benzeri küme veya vekil failovers
  • Xen, VMWare, KVM vs ile sanallaştırma
  • Zabbix, Nagios, Splunk ile izlenmesi
  • Logstash, syslog-ng, NetIQ Sentinel ile log yönetimi
  • NetIQ Sentinel, OpenLDAP, Apache Directory ile Kimlik Yönetimi